Teknoloji

Apple, Kullanıcıların Hemen Yüklemesi Gereken iOS 16.6.1 ve iPadOS 16.6.1 Güvenlik Güncellemelerini Yayınladı!

Apple, yeni arayüz yazılımı iOS 17 ve iPadOS 17’ye tam geçiş yapmadan önce iOS ve iPadOS 16’nın yeni sürümünü yayınladı. Şirketin yaptığı iOS 16.6.1, iPadOS 16.6.1 ve watchOS 9.6.2 güncellemelerinin de yayınlandığı belirtildi. Güvenlik alanında bazı değerli iyileştirmelerin hızla indirilip cihazlara kurulması gerekmektedir. Detaylar burada…

Ünlü teknoloji devi Apple, bugün iOS 16.6.1, iPadOS 16.6.1 ve watchOS 9.6.2 isimli yazılım güncellemelerini tüm kullanıcıları için yayınladı.

Ayrıca iPhone, iPad ve Apple Watch cihazları için önemli güvenlik yamaları içerdiği söylenen yeni güncellemelerin beklemeden hemen yüklenmesi gerektiği belirtiliyor.

Apple, yeni sürümlerle ilgili ayrıntılı bir yenilik notu yayınlamasa da güncellemeler için “Bu güncelleme önemli güvenlik düzeltmeleri sunuyor ve tüm kullanıcılara tavsiye ediliyor.” beyanını düşürdü.

Şirkete yakın kişilerin aktardığı bilgiye göre, söz konusu güncellemeler, Pegasus adı verilen, kolay görsel içeriğe sahip, sistemde oldukça zararlı kodlar çalıştıran kötü amaçlı yazılımın cihazlara sızmasına olanak tanıyan bir güvenlik açığını ortadan kaldırmak için yayınlandı.

Uzmanlar, mevcut güvenlik açığının büyük bir sorun olduğunu ve Apple’ın önerdiği gibi güncellemelerin cihazlara beklenmeden yüklenmesi gerektiğini söylüyor.

Uygun iPhone ve iPad cihazlarında iOS 16.6.1 ve iPadOS 16.6.1 güncellemelerinin “Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme” bölümünden kablosuz olarak indirilebileceğini unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu