Yaşam

Bayraklı Belediyesinden 51 branşta kurs imkanı

2 bin bayan hem eğlendi hem meslek sahibi oldu

Bayraklılı bayanlara yeni hobi alanları açmak ve meslek edindirmek için çalışan Bayraklı Belediyesi, yüzlerce bayana fiyatsız kurs imkanı sağlıyor. Ahşap boyamadan dikiş nakışa, kuaförlükten bilgisayar eğitimine kadar 51 branşta açılan kurslar bayanlar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Hem eğlenmek hem de öğrenmek isteyen tüm kadınlarımızı kurlarımıza bekliyoruz” dedi.

PASTACILIKTAN BİLGİSAYARA 51 FARKLI KURS

Bayraklı Belediyesi Bayan ve Aile Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde 16 farklı merkezde açılan hobi ve meslek edindirme kurslarından, son üç yılda 2 bin 31 bayan faydalandı. Uzman eğiticiler eşliğinde, 51 farklı branşta açılan kurslar hem eğlenme hem de öğrenme imkanı sundu. Aile ekonomilerine katkı sunmak isteyen bayanlar, ürettikleri el emeği eserleri satarak gelir elde etme imkanı da yakaladı.

EL EMEĞİ BAŞ TACIMIZDIR

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Toplumun her kesimi için fırsat eşitliği yaratmayı hedefliyor, kadınlara yönelik kurslarımıza dolu dizgin devam ediyoruz. Yüzlerce kadının öğrenmesine, sosyalleşmesine ve kazanç elde etmesine imkan tanıyan bu kurslardan tüm Bayraklılıların yararlanmasını temenni ediyoruz. İzmir’in kalbi Bayraklı’da, kalbin içini iyilikle, sanatla, kültürle, sporla, eğitimle dolduruyoruz. El emeği baş tacımızdır” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu