Haber

Depremzedeler Bakan Kurum’la konuştu: Zihniyeti kötü olan insanlar algı oluşturuyor

Türkiye’yi sarsan iki büyük depremde 10 şehir ağır hasar gördü. Bu illerden biri de Gaziantep’ti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bu kapsamda Gaziantep’teki çalışmaların yakın koordinasyon içinde yürütüldüğünü söylüyor. Vatandaşlarla da temas halinde olan Kurum, depremzedelerle bir araya geldi. Kurum burada afetzedelerle konuşarak sorunları dinledi.

“SİZLERDEN MEMNUNUZ”

İlgili Makaleler

Bir depremzede, sosyal medyada tam tersine devletin bölgede olduğu şeklinde konuşulduğunu ifade etti. Depremzede kuruma teşekkür etti” Memnun kaldık sadece İstanbul ve İzmir’den akrabalar arayıp ‘Orada bir şey yoktu’ diyorlar. Ben de ekmeğin ve suyun fotoğrafını çekip onlara gönderdim.

“BU DEVLET BİZİ BIRAKMAZ AMA ZİHNALİYETİ KÖTÜ İNSANLAR VAR”

Dedim ki, bu güçlü devlet varken bu millet omuz omuza duracak, Islahiyesini, Nurdağı’nı ortada bırakmayacaktır. Ancak zihniyeti bozuk kişiler bu devleti parçalamaktadır. “söz konusu.

“BU FELAKETİ BİRLİKTE KORUYACAĞIZ, AŞACAĞIZ”

Kurum ise artık bu konuya girmenin değil birlik olmanın zamanı olduğunu belirterek, şunları kaydetti: Şimdi onlara girmeye gerek yok. 85 milyon birliğimizi koruyarak bu felaketin üstesinden geleceğiz. Devlet tüm imkanlarıyla burada. Artık enkaz altında yakınlarını bekleyenlerin yanında olacağız. Dizilimlerinin tabanında olacağız. Acılarını paylaşacağız. Umarım bu süreci birlikte atlatırız. Acil şifalar dilerim.”

KAYNAK: ENSONHABERLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu