Haber

Hastalık nedeniyle sandığa gidemeyen seçmenler mobil sandık uygulamasından yararlandı.

Rahatsızlığı nedeniyle sandığa gidemeyen Zafer Bilgen Özdemir, oyunu “mobil sandık” uygulamasından yararlanarak kullandı.

Bu seçimde hastalık veya zorbalık nedeniyle yatalak olan seçmenler için seyyar sandıklar oluşturuldu. Bu kapsamda Ankara İl Seçim Kurulu yetkilileri, Çankaya Aziziye Mahallesi’nde oturan ve oy kullanamayacak kadar rahatsızlanan Zafer Bilgen Özdemir’in konutuna seyyar sandık götürdü.

Sandık görevlilerinin yanlarında getirdikleri portatif dolabı bulunduğu odadaki masanın üzerine koymasının ardından Özdemir’e oy kullanma süreci hakkında bilgi verildi.

“Oy kullanamazsam çok üzülürüm”

Seyyar sandıkta oy kullanan Özdemir, “Çok güzel bir hizmet oldu. Bu yıl hastalanınca bunu yapmak zorunda kaldım. Böyle bir hizmeti ilk kez duyuyorum. Her ilde oy kullandım. Bu yaşıma kadar seçimde oy kullanamasaydım çok üzülürdüm. Çok minnettarım.” dedi.

Türkiye genelinde mobil sandık uygulaması kapsamında 421 ilçede 534 sandık kurulu görev yaptı. Oy kullanmak için bu hizmeti kullanacak seçmen sayısı ise 6 bin 215 olarak belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu