Haber

İYİ Parti’den Buldan’a: Asla kabul etmiyoruz

ANKARA – HDP Eş Genel Lideri Pervin Buldan, Ardahan’da esnaf ziyaretinin akabinde GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener için, “Bir kez daha Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere açık açık göstermiştir” sözlerini kullandı.

HDP’li Buldan’ın bu kelamlarının akabinde UYGUN Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’dan açıklama geldi. Güçlü, “Bugün bir siyasi partinin Eş Genel Başkanı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in 9 Kasım 2022 tarihli Grup Toplantımızdaki konuşmasında dile getirdiği eleştiriler karşısında; bir parti Genel Başkanı’na yakışmayacak çirkinlikte, terbiye sınırlarını aşan ve kutuplaştırıcı bir nefret dilini benimseyerek; asılsız suçlamalar ve hakaretlere başvurma yolunu tercih etmiştir” dedi.

İlgili Makaleler

‘MİLLETİMİZİN TAKDİRİNE HAVALE EDİYORUZ’

İYİ Parti Genel Lideri Akşener’in Meclis’teki konuşmasındaki “tespit” ve “uyarılarının” net olduğunu savunan Şiddetli açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“Kürtler bu ülkenin, bu vatanın asli ve onurlu vatandaşlarıdır. Bu çerçevede, her türlü ayrımcılığı reddediyoruz. Ayrıyeten; yürüttükleri siyasetteki tutarsızlıkları örtmek için palavra ve hamasete başvuranların son periyotta düştükleri güç durumu anlamakla birlikte, her sıkışan parti başkanının partimize ve Genel Liderimize saldırmasını asla kabul etmiyoruz. Siyaset ismi altında prensipsiz, düzeysiz yapılan bu gölge oyununu milletimizin takdirine havale ediyoruz. UYGUN Parti olarak; milletimizin her bir ferdinin hak ettiği keyifli, huzurlu, müreffeh ve özgür bir Türkiye’yi inşa edebilme hedefi için ilk günkü azmimizle çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.”

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 9 Kasım’daki grup toplantısında AK Parti’nin heyetinin Anayasa değişikliği teklifi için TBMM’de HDP’yi ziyaret etmesine ait değerlendirmelerde bulunmuştu.
Akşener, açıklamasında şunları söylemişti: “Eğer ki şimdiye kadar Sayın Erdoğan’a iktidarı müjdeleyen şey açılım süreci olsaydı; geçtim HDP’yi, bugün, PKK’yla müttefik olurdu. Biliyorsunuz, uzun vakittir AK Parti cenahı akıllarınca bizleri, HDP ile bâtın ittifak kurmakla itham ediyordu. Kimi HDP’liler de bu açıklamaları tebessümle karşılayıp, bizi faşistlikle, faili meçhulcülükle suçlayacak kadar alçalıyordu. E tabi, Allah büyük. ÂLÂ Parti’yi yaftalayanlarla DÜZGÜN Parti’yi izole etmeye çalışanlar, nihayet tıpkı kampta buluştu. Fotoğraf yeterlice netleşti, saflar muhakkak oldu. AK Parti vekilleri, PKK’yla bir tuttukları HDP ile tıpkı masaya otururken utanmadılar. İşin farklı tarafı, HDP vekilleri de genel liderlerini tutukladığı, belediyelerine kayyum atadığı için, sabah akşam eleştirdikleri AK Parti ile birebir masaya oturmaktan zerre utanmadılar. Yaaa görüyor musunuz? Mukadderata bakın, kimler kimlerle yan yana geldi. Bu saatten sonra kimse, milletimize vatan-millet-beka tiratları atmaya kalkmasın. Hele demokrasi, barış ve müzakere hamasetine hiç başvurmasın. Bu Makyavelist görüşme vesilesiyle artık takke düşmüş, kel görülmüştür. Bu kadar açık.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu