Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri araçları yolda bırakmıyor

Günlük hayatın tamamen değiştiği deprem bölgesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, aksayan tüm hizmetleri yerine getirmek için farklı birimlerle çalışmalarını sürdürüyor.

Makine İkmal, Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı grupları da zaman zaman yollarda olan vatandaşlara teknik destek sunuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, gölge belediyecilik anlayışıyla afet bölgesinde tüm birimleriyle hizmet vermeye devam ediyor. Büyükşehir’in Makine İkmal, Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan ekipler, Hatay’da gün içinde arızalanan sivil veya kamu araçları için de tamir altlığı sağlıyor. Bölgede kamyon tamircisi olarak çalışan Hayri Serçekuş, ekibiyle birlikte 100’den fazla araca müdahale ederek teknik destek verdiklerini belirterek, “Sadece kendi araçlarımızla değil, belediyeler ne istiyorsa onu çalıştırmaya çalışıyoruz. Ayrıca sivil araçlar.”

“Faydalıysak ne mutlu bize”
Deprem temas kümesi kurduklarını belirten Serçekuş, “Arızalı araçların bilgisi bir şekilde amirimize veya bize geliyor. Görüyoruz ve müdahale ediyoruz. Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş’ta araçlarımız var. Telefon gelirse herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Öncelikle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’den ve diğer üstlerimizden Allah razı olsun. Burada ihtiyaç sahiplerine katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize. Çünkü depremde insanları görünce evimizde yemek yiyemedik. Biz buraya isteyerek geldik.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu