Haber

Memur-Sen Heyeti, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i Ziyaret Etti

Memur-Sen heyeti, 1 Ağustos’ta başlayacak ve milyonlarca kamu görevlisini ilgilendirecek 7’nci Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri öncesi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i ziyaret etti.

Toplu sözleşme sürecinin başlamasına saatler kala gerçekleştirilen ziyarette, kamu görevlilerinin beklentileri ve Memur-Sen’in önerisi Bakan Şimşek’e iletildi. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ve Ofis Memur-Sen Genel Lideri Yusuf Yazgan’ın katıldığı ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yalçın, “Akılcı bir bakış açısıyla hazırladığımız 7. Dönem Toplu Sözleşme tekliflerimiz. 6 milyonu geçen memur ve emekli memur sayımızın önemini Bakan Şimşek’e ilettik.

Toplantının detaylarını sosyal medya hesabından paylaşan Yalçın, “Fiyat skalasında, gelir dağılımında ve vergi sisteminde adaleti sağlayacak diğer toplu sözleşme tekliflerimizi de kamu işçi sistemindeki sorunlarla birlikte gündeme getirdik. emekli kamu görevlilerine yansıtılmayan ek ödemenin emeğini ve emeğini ön planda tutan, beklentilerine cevap verecek ve Türkiye Yüzyılına yakışır bir biçimde tamamlanması için elimizden geleni yapacağız.” – ANKARA

balaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu