Haber

Sakarya’da ağabeyi, yengesi ve yeğenini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde 5 Nisan’da ağabeyi, yengesi ve yeğenini öldüren sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet, iki kere müebbet ve 6 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 12 sayfalık iddianamede, olay ile sanık, şahit ve müşteki tabirleri yer aldı.

İlgili Makaleler

İddianamede, tüm evrak kapsamına nazaran kuşkulu Ç.G. ile ağabeyi B.G. ortasında tapu sorunu olduğu ve bu sebeple ortalarında daima tartışma yaşandığının anlaşıldığı belirtildi.

İddianamede, sanık Ç.G. hakkında ağabeyi B.G’ye karşı “kardeşi kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, yengesi D.G. ve yeğeni T.G’ye karşı “kasten öldürme” hatasından iki kere müebbet ve “konut dokunulmazlığını ihlal” cürmünden 6 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası isteniyor.

Öte yandan, tutuksuz sanık M.T.T. hakkında ise “suçluyu kayırma” cürmünden 6 aydan 5 yıla kadar mahpus cezası talep ediliyor.

Sanıkların yargılanmasına 23 Şubat’ta başlanacak.

Olay

Kemalpaşa Mahallesi Gündoğan Sokak’ta 5 Nisan’da Ç.G. (54), tapu meselesi yüzünden tartıştığı ağabeyi B.G. (65), yengesi D.G. (59) ve yeğeni T.G’yi tüfekle öldürmüş, ailenin başka çocuğu B.G. balkonda saklanarak akından kurtulmuştu.

Olay yerinden kaçtıktan sonra polis gruplarınca yakalanan kuşkulu Ç.G, 8 Nisan’da tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu