Haber

Vali Canalp: ‘Uyuşturucu tacirleri hakkında sürekli işlem yapıyoruz’

Vali Canalp: “Uyuşturucu tacirlerine sürekli işlem yapıyoruz”

BATMAN – Batman Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Canalp, ‘Sitede İletişim, Sitede Çözüm’ sloganıyla başlattığı mahalle buluşmaları programı çerçevesinde Petrolkent Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

İlgili Makaleler

Taziye Evi’nde düzenlenen programa Batman Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Canalp, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Adem Taşkın, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç ve Seyit Bilal katılarak mahalle sakinlerinin dertlerini ve önerilerini dinledi.

“Uyuşturucu tacirlerine sürekli operasyon yapıyoruz”

Vali Ekrem Canalp, Batman’da polis ve jandarmanın sürekli operasyon yürüttüğünü ve hem uyuşturucu satıcılarıyla hem de uyuşturucu tacirleriyle aktif olarak uğraştığını belirtti.

“Polis, jandarma sürekli operasyon yapıyor. Hem uyuşturucu satıcısı dediğimiz sokak satıcılarına hem de organize işlere yönelik operasyonlar yapıyoruz. Bir yandan anneye en uygun narkotik polisi gibi uygulamalar yapıyoruz. Motamot bunu ailelerimize ve annelerimize hep yapıyor az önce buradaki bilgi kurslarında olduğu gibi.Biz bununla ilgili ticari faaliyetler yürütüyoruz.Okullarımızda gençlerimizi ve çocuklarımızı çocukluktan beri hep bu konuda bilgilendiriyoruz.Ama ben şunu söylüyorum, çaba her yöne büyütülmesi gereken topyekun bir çabadır, yani herkesin sorumluluğunda olan bir çabadır.” Bu çabayı taviz vermeden, gevşemeden sürdürmemiz gerekiyor. Bu çaba her zaman gösterilmesi gereken bir çaba ve ipi asla bırakmamamız gereken bir mücadeledir.”

“Parklarımızı kamera sistemleriyle donatacağız”

Vali Canalp, yeni yapılan her parka kamera sistemi kurduklarını belirterek, “Mevcut parklarımıza ve kamera sistemi olmayan parklarımıza da kamera sistemi kuracağız. Tabii ki ilk önce parkı kurmak. zaman ile daha sonra takmak aynı şey değil.” Zarar görmeden yapıldı. Ama sonradan kurduklarımız onarım, tadilat ve kazı gerektiriyor. Bu nedenle parka bir miktar zarar verse de parklarımızı kamera sistemleri ile donatacağız” dedi.

Tüm mahalleler modern caddelere sahip olacak

Petrolkent Mahallesi’nden başlayarak Batman’ın tüm ilçelerine Gülistan Caddesi gibi modern caddelerin yapılacağını belirten Canalp, “Bu örnek bir çalışma olacak. İnşallah yeni Gülistan ile ikişer üçer devam edeceğiz. Burada tek tapu ile başlayıp yeni Gülistan Caddesi’ni yapacağız” dedi.

dikmen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu