Haber

Başkan Sandal, “Asla Yalnız Kalmayacaksınız”

Türkiye’yi etkisi altına alan depremin ardından harap olan bölgelere ziyaretlerini sürdüren Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Malatya’nın ardından Adıyaman’a gitti. Enkaz sahaları ve çadır kentlerde incelemelerde bulunan Önder Sandal, depremzedelerle bir araya gelerek taziyelerini iletti. Sandalet; Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 70’er çadırdan oluşan sığınaklar oluşturduklarını söyledi.

BARINMA ALANLARI OLUŞUYOR

İlgili Makaleler

Depremin vurduğu kentlerde incelemelerini sürdüren Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Malatya’nın ardından Adıyaman’ı da ziyaret etti. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ile dağ köylerini gezen Önder Sandal, enkaz alanlarında ve çadır kentlerde depremzedelerle buluştu. Önder Sandal, bölge halkının acil ihtiyaçlarına yönelik yardım çalışmalarının hız kesmediğini vurgulayarak; Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 70’er çadırdan oluşan tam donanımlı barınak oluşturduklarını da belirtti. Bayraklı halkının sağduyusuyla dolu tırların bölgeye yardım ulaştırmaya kesintisiz olarak devam ettiği belirtildi.

“YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ülkemizi derinden sarsan depremin ilk gününden bu yana yardım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bugüne kadar toplam 24 tır acil durum malzemesi ile yaralara merhem olmaya çalıştık. Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya’da 70’er çadırlık tam donanımlı barınaklar oluşturuyoruz. Seyyar tuvaletleri son tırlarımızla enkaz alanlarına gönderdik. Buradaki yıkım ve acı tarif edilemez. Depremin vurduğu illerde tespit edilen eksiklikler doğrultusunda yardımlarımız devam edecek.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu