Ekonomi

Kripto yükselişi devam ediyor: Altcoin piyasasında dikkat çekici artışlar var

Investing.com – Kripto para piyasaları, dün yakından izlenen Fed faiz kararı ve Jerome Powell’ın konuşmasının olumlu fiyatlanmasının ardından gün boyu kazançlarını korudu.

bitcoin Dün akşamdan bu yana yüzde 5’e yakın bir fiyat artışı görürken, Ağustos ayından bu yana ilk kez 24 bin dolar bandına adım attı. Hızlı yükselişin ardından ölçü düzeltmesi gören Bitcoin, günün ilk saatinde gördüğü zirveden %2 geriledi ve ardından gün boyu 23.700 dolar seviyesinde yatay hareket etti.

Ethereum Dün 1.570 dolardan başlayan yükselişle gün sonunda 1.700 doların sonuna ulaştı. Asya işlem saatlerinde kısmi kâr gerçekleşmeleri görülürken, Ether gün içi işlemlerde ortalama 1.670 dolarda istikrar buldu.

Altcoin piyasasında günlük %20’yi aşan kazançlar görülüyor

Şubat ayında kripto piyasasındaki olumlu hava devam ederken, özellikle altcoin piyasasında önemli kazanımlar var.

Son 24 saatlik süreçte ilk 100 kripto para birimi arasında yer alan 18 altcoin çift haneli oranlarda değer kazandı. Bu altcoinlerin ortasında döngü(LRC), iyimserlik(ÖPÜCÜK), Oluşturma Jetonu(RNDR) %20’nin üzerinde kazançla en çok ödeme yapan altcoinler oldu. Dışbükey Finans(CVX), hayalet(FTM), değişmez X(IMX) ve GMX%20’ye yakın fiyat artışlarıyla gündeme geldi.

Bu altcoinler, piyasa olumluyken ağlarındaki güncellemeleri daha olumlu fiyatlandırarak yüksek günlük karlar elde ediyor. Anın prestijiyle ilk 100 kripto para arasında 23. sırada aslan%1’lik düşük düşüş hariç.

Toplam piyasa değeri 1.1 trilyon doların sonuna kadar yükseldi. Ortalama işlem hacmi ise 64 milyar dolarla yüksek seviyesini korudu. Dünden beri devam eden olumlu hava, Bitcoin kaygısı ve risk iştahı endeksi ne de yansıtılır. Endeks bugün 4 puan yükselerek 60 seviyelerine çıkarken risk iştahı seviyesinde kalmaya devam ediyor.

Author: Günay Caymaz

dumlupinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu